Mini plastyka brzucha- nowy rodzaj liftingu
Podstawowe pytanie jakie nasuwa się każdemu to różnica pomiędzy tradycyjnie wykonywanym zabiegiem korekcji brzucha a mini abdominoplastyką.

Jak sama nazwa wskazuje można uważać, iż „mini” określa zakres i obszar przeprowadzonego zabiegu, ale to nic mylnego.
Mini plastyka brzucha ma bowiem za zadanie uzyskać podobne rezultaty do tych, jakie otrzymujemy po przeprowadzeniu tradycyjnego zabiegu abdominoplastyki.
Bezwzględną korzyścią jest brak konieczności przesuwania bądź modyfikowania pępka oraz wykonanie relatywnie niewielkiego nacięcia.

Rezultat zabiegu mini liftingu brzucha nie ustępuje efektom jakie można otrzymać po zwykle przeprowadzanej abdominoplastyce, ale sposób przeprowadzenia zabiegu przemawia zdecydowanie za opcją „mini”.


Zabieg mini plastyki brzucha może być wykonany:

-Przy zastosowaniu liposukcji
-Bez przeprowadzania liposukcjiRodzaj przeprowadzonej mini abdominoplastyki zależy od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta i zostanie ustalony podczas konsultacji medycznej z chirurgiem plastycznym.

Wiele osób zadaje nam pytanie: Kto decyduje o sposobie i rodzaju przeprowadzonej plastyki brzucha?
Nawet jeżeli odpowiedź jest oczywista chcielibyśmy pozbawić Państwa jakichkolwiek wątpliwości.

Tylko sam pacjent może podjąć decyzję o rodzaju i sposobie przeprowadzanego zabiegu plastyki brzucha. Jedynym zadaniem chirurga plastycznego jest profesjonalne doradztwo i ocena czy dany pacjent kwalifikuje się bądź nie do określonego zabiegu. Podczas gdy obie w/w techniki przeprowadzenia zabiegu plastyki brzucha są zdaniem chirurga plastycznego możliwe do wykonania to pacjent po dokładnym wysłuchaniu wszystkich „za „ i „przeciw” podejmuje decyzje o poddaniu się określonej technice zabiegu abdominoplastyki.

Oczywiście nie zawsze wersja „mini” może być wystarczająca dla pacjenta wówczas doradzane jest przeprowadzenie tradycyjnego zabiegu plastyki brzucha.


Zabieg mini plastyki brzucha przewiduje:

-Przy zabiegach mini o niewielkich rozmiarach możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego, ale przy normalnym zabiegu mini abdominoplastyki z liposukcją stosuje się zazwyczaj znieczulenie ogólne.

-24 godzinna hospitalizacja.

-Konieczność noszenia ubrania uciskowego przez wcześniej określony przez chirurga plastycznego okres.

-Szwy stosowane do zabiegu mogą być tradycyjne bądź wchłanialne.

-Możliwość powrotu do pracy po około 10-15 dniach (odradzane prace ciężkie- fizyczne).

-Zabiegom mogą poddawać się zarówno kobiety jak i mężczyźni.

-Pełna aktywność fizyczna po upływie nie mniej niż 6-7 tygodni od zabiegu.

-Rezultat końcowy można już zaobserwować po upływie około 5-6 miesięcy.

-Zabieg mini abdominoplastyki nie prowokuje większych dolegliwości bólowych.

-Po zabiegu mini plastyki brzucha jest możliwość stosowania jakiejkolwiek terapii antybiotykowej.


Po zabiegu mini abdominoplastyki możliwa jest utrata niewielkiej ilości płynu surowiczego, podwyższona temperatura ciała, albo pojawienie się innych problemów o występowaniu których dowiedzą się Państwo podczas konsultacji medycznej z chirurgiem plastycznym.
Problemy jakie mogą wystąpić po zabiegu mini plastyki brzucha są takie same jak po tradycyjnie wykonywanej abdominoplastyce.
Należy jednak pamiętać, że procent osób uskarżających się na jakiejkolwiek powikłania jest naprawdę niewielki, ale w przypadku występowania jakichkolwiek powikłań pacjent pozostaje pod opieką lekarską aż do momentu całkowitego pozbycią się występujących problemów.


Najczęściej zadawane pytania po zabiegu mini plastyki brzucha:


Jaka jest cena zabiegu mini abdominoplastyki?

Cena jaką oferujemy jest niezwykle konkurencyjna, a niski koszt zabiegu wcale nie wpływa na jakość wykonywanego zabiegu.

Po przeprowadzonym zabiegu mini plastyki brzucha będę posiadał jakiekolwiek gwarancje jakości?

Oczywiście, każdy zabieg wykonywany jest w oparciu o najbardziej restrykcyjne normy europejskie.
Zabieg mini abdominoplastyki wykonywany jest wyłącznie przez doświadczonych chirurgów plastycznych, a sam zabieg odbywa się w doskonale wyposażonych klinikach.

Dlaczego koszt zabiegu mini plastyki brzucha jest aż tak niski?

Posiadając wieloletnie doświadczenie w chirurgii plastycznej potrafimy dopasować odpowiednia ofertę do potrzeb każdego klienta.

W jaki sposób mogę się umówić na konsultację medyczną z chirurgiem plastycznym?

W tym celu powinni się Państwo skontaktować z nami telefonicznie bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej wskazując rodzaj zabiegu jakim są zainteresowani, a my zorganizujemy konsultacje medyczną z odpowiednim chirurgiem plastycznym specjalizującym się w określonej dziedzinie.